menu
Mr MARECKY

to zespół dobrze zgranych ze sobą ludzi, świetnie nadający się do obsługi różnego rodzaju imprez okolicznościowych w tym wesel, zabaw, studniówek, festynów, itp.
Liderem i założycielem zespołu jest Marek Górzyński – wokalista, instrumentalista, konferansjer. Z muzyką związany od wczesnego dzieciństwa. Swój pierwszy zespół założył już w szkole podstawowej umilając czas podczas różnych uroczystości szkolnych.

W latach 90 wspólnie z przyjaciółmi zakłada zespół bluesowy FBI, który po kilku latach działalności z nawiązuje współpracę z Partyzantem - człowiekiem grającym na gitarze techniką tappingu oburęcznego, bardzo związanym z polską grupą Dżem. W ten sposób powstały bluesowo-rockowe PTAAKI-i.
Grupa zagrała ponad 100 koncertów występując na wielu festiwalach bluesowych. Największym osiągnięciem zespołu było zagranie koncertu na dużej scenie podczas festiwalu Rawa Blues 94 w katowickim Spodku. Zaowocowało to pojawieniem się na składance „SIE MACIE LUDZIE” utworu „ZA JEDEN BŁĄD” oraz wyemitowaniem w Jedynce Polskiego Radia innych utworów zespołu m. in. utworu „JELONEK”.

W kolejnym etapie kariery muzycznej Marek Górzyński zakłada grupę pod nazwą Mr Marecky, która świetnie sprawdza się do dziś jako zespół coverowy ze względu na swój rozrywkowy charakter. Zespół obsługuje imprezy głównie na terenie wielkopolski, wojewódzwa zachodniopomorskiego i okolic.

Muzycy

MAREK ANDRZEJ GÓRZYŃSKI – muzyk, wokalista, z zamiłowania realizator dźwięku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. W branży muzycznej od 1985 roku. W początkowym okresie działalności związany z różnymi zespołami muzycznymi. Zdobywajac kolejne doswiadczenia,rozwija swoje zainteresowania i poszerza działalnośc o technike estradową. Od niedawna jako aktor amator występuje także w serialach telewizyjnych.

SŁAWOMIR CZAPLA jest zawodowym muzykiem; saksofonistą i klarnecistą. Przez wiele lat grał, a także kierował orkiestrami rozrywkowymi i cyrkowymi w takich krajach Europy jak: Niemcy, Francja, Włochy, Austria, Holandia, Szwajcaria. Wielokrotny uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Chodzieży. Zapraszany bardzo często do współpracy jako muzyk sesyjny.
KAROLINA LEŚNA to wokalistka, która w śpiewaniu łączy swoje dwie pasje: do muzyki i języka angielskiego. Uczestniczka Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Chodzieży. W latach 2006 - 2010 współpracowała z grupą Nasty Ladies, z którą wystąpiła w półfinale programu Mam Talent. Wzięła również udział w projekcie Toma Horna - album „Guest Room”. W swoim rodzinnym mieście Szamocinie współpracuje z młodymi wokalistami, z którymi dużo nagrywa i koncertuje.

Wieloletnia praktyka sprawia, że zespół posiada bardzo szeroki repertuar począwszy od przebojów z lat 60 , 70 , 80, a skończywszy na najnowszych utworach z list przebojów. Dzięki doświadczeniu scenicznemu zespół potrafi trafnie każdorazowo dobrać odpowiedni repertuar do potrzeb organizatora oraz publiczności znajdującej się na imprezie.